AbleSnail – custom pens

Rabaty do
15%

AbleSnail – custom pens

AbleSnail to mała pracownia rzemieślnicza zajmująca się ręcznym wytwarzaniem piór wiecznych.

Pióra wieczne od AbleSnail wykonywane są tradycyjnymi technikami z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, detale, a co równie ważne z przywiązaniem do ponad stuletniej tradycji wykonywania przyborów piśmienniczych.

Do wyrobu piór wykorzystywane są materiały takie jak ebonit (to z niego wytwarzane były pierwsze pióra wieczne), srebro, czy nawet czyste złoto. Podczas procesu produkcji pióra niezwykle często wykorzystywane są techniki przejęte wprost z pracowni złotniczych, czy grawerskich. Nierzadko nabywcy określają je jako małe dzieła sztuki. Wszystko to z uwagi na fakt, iż niemal zawsze elementy srebrne zdobione są małymi rysunkami, które powstają w pracowni AbleSnail, w postaci grawerunków.

Skoro o nabywcach mowa. Pióra AbleSnail najczęściej znajdują swoich nowych właścicieli wśród kolekcjonerów na terenie Stanów Zjednoczonych, ale nie tylko. Bardzo często wysyłane są do Japonii, Chin, Australii, czy do wszystkich już chyba państw starego kontynentu.

Sercem pióra wiecznego jest stalówka. Tu należy zaznaczyć, iż jest to jedyny element, który jest gotowym, kupionym produktem. Wykorzystywane są stalówki niemieckich firm Bock lub JOWO. Są to znakomite przedsiębiorstwa, które od wielu lat wiodą prym w produkcji stalówek dla wielu znanych marek piórowych. Jak przystało na produkt premium stalówki są dobierane indywidualnie do nowego właściciela. Mowa tu o grubości linii, którą będzie można napisać przy użyciu pióra. Począwszy od tych najcieńszych, aż to wyjątkowo grubych, znakomicie prezentujących walory każdego atramentu. Warto wspomnieć, iż nie tylko grubość linii można wybrać. Możecie Państwo wybrać również materiał z którego wykonana jest stalówka. Począwszy od najbardziej tradycyjnych stalowych, poprzez tytanowe, kończąc na złotych lub nawet platynowych.

Jako lokalny, dolnośląski rzemieślnik, a czasami artysta, cieszę się, że mogę być częścią projektu Dolnośląska Karta Rabatowa. Dlatego pragnę zaproponować Państwu upust rzędu 15% na wszystkie moje wyroby. Zapraszam serdecznie do zapoznania się ofertą prezentowaną na łamach strony internetowej.

Grzegorz Wiszniowski